Zadzwoń do nas po wycenę!

oświetlenie salonu

Ciekawe oświetlenia kuchni i jadalni

Właściwy dobór oświetlenia wnętrz to jedno z najważniejszych zadań projektanta. Lampy muszą bowiem idealnie komponować się z wystrojem całego domu jak również dostarczać odpowiedniej ilości światła. Szczególnie istotny dla komfortu pracy jest wybór oświetlenia do kuchni, w jadalni natomiast bardziej liczy się styl. O pomysłach na aranżację kuchni i jadalni za pomocą oświetlenia przeczytasz w poniższym artykule.

Najlepsze oświetlenie w kuchni

Kuchnia to jedno z najczęściej użytkowanych przestrzeni w domu, dlatego jej oświetlenie powinno być praktyczne i wnosić dużo światła. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w tej przestrzeni podtynkowej lub natynkowej oprawy sufitowej. Niektóre z nich dostępne są w wersji regulowanej, co ułatwia dostosowanie ilości światła skierowanego w konkretny obszar. Przez to, że przylegają do sufitu, w żaden sposób nie utrudnią funkcjonowania. Jednym z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na lampy w kuchni jest w ostatnim czasie oświetlenie szynowe. Sprawdza się ono szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zastosowaniu kilku żarówek o dużej mocy kuchnia staje się idealnie doświetlona, wpływając na komfort jej użytku.

Jakie lampy wybrać do jadalni?

Jako studio projektowania wnętrz we Wrocławiu w jadalni polecamy zainstalować nieco bardziej dekoracyjne oświetlenie. Bardzo dobrym pomysłem jest zawieszenie lampy wiszącej nad stołem. Modnym ostatnio rozwiązaniem są duże lampy o nieregularnych kształtach. Ciekawym pomysłem jest także zawieszenie kilku lamp o asymetrycznej długości. Jeśli stół stoi przy ścianie, idealnie sprawdzą się nad nim kinkiety, szczególnie jeśli styl domu jest klasyczny. Zawsze należy pamiętać, aby rodzaj lampy i ich ilość zostały dostosowane do wielkości stołu i oświetlanej przestrzeni.