Zadzwoń do nas po wycenę!

laptop, katalogi i próbki tkanin na stoliku

Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz domów i mieszkań

Dom lub mieszkanie to nasza twierdza, która powinna być w pierwszej kolejności funkcjonalna, a w drugiej estetyczna. W teorii oznacza to, że każdy dom i każde mieszkanie jest ładne i funkcjonalne, jeśli tylko odpowiada domownikom. W praktyce, na rynku co chwilę pojawiają się nowe trendy aranżacyjne, z których można czerpać, urządzając wnętrza. Co obecnie jest na topie w projektowaniu wnętrz mieszkań i domów?

Japonia nie tylko na talerzu

Japońska przebogata kultura i sztuka już od kilku lat inspirują projektantów wnętrz. Obecnie rekordy popularności bije jej powiązanie ze stylem skandynawskim, czyli tak zwany styl japandi. To niezwykłe połączenie ascetycznego życia Japończyków ze skandynawską prostotą i funkcjonalnością. Wnętrza zaaranżowane w stylu japandi są minimalistyczne, a każdy mebel pełni określoną funkcję. Całość wykończona jest miękkimi dodatkami, często inspirowanymi naturą. Istotna w tym stylu jest także kolorystyka – królują barwy stonowane, ale równie ważna jest przestrzeń – powinno jej być jak najwięcej.

Powrót do natury

Drugim zauważalnym trendem wnętrzarskim jest powrót do natury. Inspiracje naturą widać w wykorzystaniu odpowiednich materiałów – drewna, kamienia, wikliny, bambusa, ceramiki, szkła i metalu. Ponadto niektóre z tych surowców stosowane są również do wykładania ścian i podłóg. Szklane blaty, ażurowe stoliki, rattanowe fotele i krzesła, to od kilku lat standardowe wyposażenie mieszkań i domów. Istotne są także kolory ścian i mebli – tu także króluje natura. Bardzo popularne są barwy ziemi i wody, które łączą w sobie szyk i minimalizm. W palecie najczęściej wykorzystywanych barw pojawiają się wszystkie odcienie brązów, beże, szarości oraz odcienie żółci i koloru pomarańczowego. Na topie wciąż są także meble pochodzące z recyklingu oraz wykonane samodzielnie – tu istotne jest ich połączenie z eleganckimi dodatkami, które wprowadzają przytulną atmosferę.